W ostatnim meczu finału strefy w Bydgoszczy pabianiczanki pokonały gospodynie -  MUKS 87:74 (23:19, 27:22, 16:14, 21:19). Znowu bardzo dobry mecz zagrała Amelia Canert, zdobywając aż 43 punkty. To niesamowity wyczyn i jej rekord w barwach PTK. Oprócz Amelii punkty dla naszego zespołu zdobyły: Oliwia Wiklak 18, Martyna Stępińska 13, Oliwia Okruszek 7, Julia Michalska 4, Jadwiga Trześniewska 2. W składzie były także: Nikola Okruszek, Nadia Zyngerman, Amelia Sobolewska, Weronika Szymczak, Victoria Śpionek i Marta Kardas. We wcześniejszych meczach grały również: Nina Grabarz, Hanna Cilulka i Nadia Gała.

Awans do półfinału wywalczyły (łączna liczba punktów w trzech meczach): Amelia Canert 89 (!), Martyna Stępińska 48, Oliwia Wiklak 44, Julia Michalska 22, Oliwia Okruszek 19, Jadwiga Trześniewska 10, Nikola Okruszek 6, Nadia Zyngerman 2, Marta Kardas, Amelia Sobolewska, Victoria Śpionek, Weronika Szymczak.

Wynik bydgoskiego meczu wskazuje na łatwe zwycięstwo pabianiczanek. Tak jednak nie było. Do przerwy mecz był wyrównany i dopiero pod koniec drugiej kwarty dziewczyny odskoczyły na 9 punktów. Początek drugiej połowy należał do bydgoszczanek, które doprowadziły do remisu po 55 w 26. minucie. Ostatnie 4 minuty trzeciej kwarty okazały się decydujące dla losów pojedynku. 11 oczek zdobytych z rzędu przez pabianiczanki podcięło skrzydła gospodyniom. Punktowały: Stępińska, Wiklak i Canert, Czwarta kwarta była pod naszą kontrolą. W 36. minucie po dwóch „trójkach” Canert zrobiło się 81:64 i tego meczu już nie można było przegrać. Zwycięstwo jest o tyle cenne, że dało pabianiczankom bezpośredni awans do półfinału mistrzostw Polski, bo wcześniej PTK pokonało Basket Ksawerów i Katarzynki Toruń. Z kompletem wygranych zajęło 1. miejsce w strefie łódzko-kujawsko-pomorskiej.

Półfinały zaplanowano na 21-23 kwietnia. PTK będzie się starało, by jeden z nich rozegrano w Pabianicach. (sp)