Dzieci w 23 utworach śpiewająco zapoznawały swoich rówieśników z zasadami bezpieczeństwa. Po występach sierż. szt. Piotr Koza z pabianickiej drogówki przygotował dla najmłodszych krótką pogadankę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.

Komisja konkursowa w składzie: mł. insp. Piotr Beczkowski, przedstawiciele Urzędu Gminy w Lutomiersku - Krzysztof Pacholak i podinspektor Paulina Rzetelska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Piotr Pączek wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach.

Wśród klas zerowych oraz klas I –III 1. miejsca zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie, 2. miejsca – ze Szkoły Podstawowej w Kazimierzu, a 3. miejsca - ze Szkoły Podstawowej w Lutomiersku.

Hanna Nowak z SP w Szydłowie była najlepsza w kategorii solistów z klas I-III. Tuż za nią Lena Bujnowicz z SP w Lutomiersku i Agata Woźniak z SP w Kazimierzu.

W kategorii grupowej klas IV-VI klasa 5 z SP w Lutomiersku zaśpiewała najładniej. 2. miejsce dla klasy 4 z SP w Lutomiersku, a 3. – dla klas 4-5 z SP w Lutomiersku.

W klasyfikacji solistów na podium znaleźli się: Emilia Czechowicz z SP w Kazimierzu, Marcin Twardowski z SP w Kazimierzu i Karina Zasada z SP w Szydłowie.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Lutomiersku