Konkurs ogłoszony przez Młodzieżowy Dom Kultury adresowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich. Prace były ocenianie w trzech kategoriach wiekowych: 9-12 lat – komiks, 13-15 lat – opowiadanie i 16-19 lat – opowiadanie.

Wpłynęło na niego 137 prac z placówek oświatowych i kulturalnych z całego kraju (80 prac w formie komiksu oraz 57 prac literackich).

- Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie – mówią organizatorzy.

Jury w składzie: Iwona Cieślak–Miszczyk – nauczyciel języka angielskiego, Magdalena Przygocka–Wypych – nauczyciel języka angielskiego i Anna Ucińska – artysta plastyk, po przeczytaniu i obejrzeniu prac, przyznało nagrody i wyróżnienia.

Wśród wyróżnionych są osoby ze: Zduńskiej Woli, Tuszyna, Radomia, Ksawerowa, Drelowa, Łodzi, Jaworza, Błaszek, Lutomierska, Wsi Lęborskiej, Katowic i oczywiście Pabianic.

Jakie sukcesy odnieśli w tym konkursie uczniowie z naszego miasta? Kinga Łagiewska z MDK-u i Nataniel Kosecki ze Szkoły Podstawowej nr 9 zdobyli wyróżnienie w kategorii mini saga komiks 9-12 lat.

Justyna Tust z SP 9 wygrała w kategorii miniatura literacka – 13-15 lat. Trzecia w tej kategorii była Vanessa Kosecka, również z SP 9.

Trzy pierwsze miejsca w najstarszej kategorii wiekowej 16-19 lat na miniaturę literacką zajęli uczniowie z Pabianic: 1. - Malwina Rzepecka z II Liceum Ogólnokształcącego, 2. - Karolina Florczak z I Liceum Ogólnokształcącego i 3. - Jakub Ransz z I LO. Wyróżnienie dostał też uczeń z liceum Śniadeckiego – Jakub Ścibor.