Głosowanie w konkursie trwa do 21 października. O co właściwie chodzi?

Zagłosuj na plakat jednej z Pabianickich szkół (wyszukaj w pasku na górze "Pabianice")

"Skrzyknijcie innych uczniów - pokażcie nam Waszą kreatywność i przygotujecie plakat zachęcający rówieśników do czytania książek" - taki konkurs ogłosił Empik. Do udziału zgłosiły się 3 pabianickie szkoły. Jakie są ich pomysły na promowanie czytelnictwa?

Szkoła Podstawowa nr 16: "Mottem naszego plakatu była myśl: "Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego". Praca została zaprojektowana i wykonana przez dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną. Głowy schowane za książką mają symbolizować dzieci pochłonięte czytaniem książki a chmurki z rysunkami i opisami - tysiące różnych myśli i inspiracji wynikających z czytania książek."

Szkoła Podstawowa nr 2: "Nasza praca nad plakatem była bardzo emocjonująca, prawdziwa burza mózgów. Szybko jednak doszłyśmy do porozumienia, zdając sobie sprawę z tego, że celem jest zachęcenie innych do czytania nie z obowiązku, ale dla przyjemności. Przedstawioną na plakacie sowę, bibliotekę i schody do niej (w formie specjalnie dobranych tytułów), najprościej można by określić jako zdobywanie wiedzy i mądrości. W czasie tej drogi pojawiają się również takie wartości jak przyjaźń, miłość i dobra zabawa, której w naszej bibliotece nie brakuje".

Szkoła Podstawowa nr 14: "Koncepcja naszego plakatu polega na przemyśleniach po lekturze książek. Z nich dowiadujemy się zawsze czegoś o ludziach, o miejscach, o świecie wokół nas. Powodów do czytania jest wiele. Dla nas bardzo ważny jest ten, że poznajemy rzeczywistość i rozbudzamy wyobraźnię. Im więcej czytamy, tym więcej wiemy. I tym łatwiej nam opisać samych siebie: co nas porusza, co cenimy, czego nie lubimy, do czego dążymy. Nasza osobowość przyjmuje konkretny kształt, stajemy się bardziej ludzcy. Warto czytać :)".

A ty, na który plakat zagłosujesz? Zobacz wszystkie 3 prace w naszej galerii zdjęć.