Czy pomoże to gimnazjalistom w wyborze szkoły?

- Jeśli ktoś jest zdecydowany, to raczej zdania nie zmieni – twierdzi Arkadiusz Martyka z Gimnazjum nr 2. - Ja idę do gastronomika do Ksawerowa. Jeśli jednak ktoś nie wie, co wybrać, teraz może przebierać w ogromnej ofercie i to jest na plus.

W Zespole Szkół nr 1 zorganizowano pokazy strażackie. Sprzęt gaśniczy prezentowali uczniowie szkoły, którzy działają w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Dlaczego?

- Od września ruszy profil mechaniczny ukierunkowany na naprawę sprzętu gaśniczego. Widać, że jest zainteresowanie pożarnictwem. W naszej szkole aż 21 uczniów działa w OSP – tłumaczy Paweł Szałecki, dyrektor ZS 1.

Na mundurówki stawia również Zespół Szkół nr 2. Tutaj będzie otwarte liceum ogólnokształcące, w którym można wybrać profil: policyjny, strażacki lub wojskowy.

W Zespole Szkół nr 3 kosmetyczka malowała gimnazjalistki, a fotograf robił im zdjęcia. Kawę podawano w restauracji „Różowa Pantera”, a stewardesy zachęcały swoim pięknym wyglądem do przyjścia do szkoły. W ten sposób promowano zarówno nowe kierunki, jak i te, które do tej pory cieszą się dużą popularnością.

- Mamy fryzjerstwo, więc chcielibyśmy otworzyć teraz kosmetykę – mówi Hanna Grącka, dyrektor ZS nr 3. - Hotelarstwo i fotografia cieszą się popularnością wśród młodzieży i myślę, że tak będzie również w tym roku. Z nowości chcemy wprowadzić również technika eksploatacji portów i terminali.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego pokazywali gimnazjalistowm doświadczenia fizyczne i chemiczne. W sali gimnastycznej publiczność oglądała próby koła teatralnego.

I Liceum Ogólnokształcące postawiło na sport. Oprócz piłki nożnej, uczniowie szkoły wzięli udział w turnieju miksów siatkarskich. W szkole działa również sekcja kuglarzy. Były pokazy chodzenia na szczudłach, żonglerki i jazda na rowerach z dużym kołem. 

Dni otwarte odbędą się w szkołach ponadgimnajzalnych również w sobotę.

- Zachęcamy do przychodzenia uczniów razem z rodzicami - dodaje Grącka.