To nagroda w konkursie marynistycznym pt. „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem THE BEST” zorganizowanym przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych we współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym.

W ubiegłym tygodniu swoje zobowiązania podpisali uczniowie szkół średnich. Pisaliśmy o tym TUTAJ. 18 czerwca oficjalnie zrobili to uczniowie klas siódmych szkół podstawowych: Sandra Górczyńska (SP 8), Weronika Rzepkowska (SP 3) i Szymon Dzwonnik (SP 1).

Siedmiodniowy rejs po Bałtyku rozpocznie się 24 sierpnia. „Roztocze” wypłynie ze Świnoujścia w kierunku: Nexo, Christiansø, Allinge, Karslkrony, Władysławowa, Helu i zafiniszuje 31 sierpnia w Gdańsku.

Nie będzie to jednak zwykła przygoda z żeglarstwem a morska szkoła życia pełna nowych wyzwań i zdyscyplinowania. Obowiązkową częścią programu są prezentacje uczniów. Młodzież stworzy niecodzienny, godzinny reportaż składający się z tekstu, zdjęć i filmów, a na początku nowego roku szkolnego zaprezentuje go na forum swoich szkół.

- Tu nie ma nic za darmo – podkreślił kapitan Krzysztof Grzegorek, który tradycyjnie poprowadzi wyprawę. - To inwestycja w młodzież, której chce się uczyć, działać i podejmować wyzwania.

Podczas uroczystości wręczenia nagród zwycięzcy zobowiązali się na piśmie m.in., że „będą godnie reprezentować swoją szkołę i promować Pabianice wszędzie tam, gdzie znajdą się w czasie rejsu żeglarskiego zorganizowanego przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych (…). Deklarowali również, że będą „przestrzegać wszelkich poleceń kapitana i oficerów wachtowych (…).

Przed wypłynięciem w rejs wszyscy laureaci konkursu przejdą podstawowe szkolenie żeglarskie. Dowiedzą się, jak obsługiwać jacht i jak zachować się podczas morskiej podróży. Nad młodymi żeglarzami podczas wyprawy będzie czuwała wykwalifikowana kadra.

Życzymy pomyślnych wiatrów!