Trwają ferie zimowe. Co mają robić dzieci, które zostały w domach?

Animatorzy sportu działający przy szkołach poprowadzą turnieje piłki nożnej, siatkowej, koszykówki, szachowe, tenisa stołowego. Pod ich opieką dzieci udadzą się na wycieczkę do policji i straży pożarnej. Będą jak co roku wyjścia na basen. W godzinach 8.30-11.00 dzieci i młodzież za okazaniem legitymacji szkolnej zapłacą za godzinę pływania 2 zł, w godz. 11.00-14.45 - 4 zł.

- Rodzice, którzy będą chcieli zostawić pod opieką animatora dziecko na więcej godzin niż przewidziane jest np. wyjście na basen, mają taką możliwość po wcześniejszym skontaktowaniu się z animatorem sportu i uzgodnieniu szczegółów – informuje Kamil Simiński, animator sportu przy Szkole Podstawowej nr 3.

Jak będzie mróz, na Lewitynie ma być czynne lodowisko od 8.00 do 20.00. Jeśli spadnie więcej śniegu, urządzą również kuligi. Sporo będzie się działo w bibliotekach. W środę 12 lutego przy ul. 20. Stycznia 14 biblioteka zamieni się w teatr. Dzieci zainscenizują wiersze i bajki we własnoręcznie zaprojektowanych kostiumach. Jak co roku szeroki wachlarz atrakcji proponują domy kultury oraz miejskie muzeum.

Jedyną placówką, która organizuje w tym roku półkolonie, jest Szkoła Podstawowa nr 1.

- Proponujemy dwie formy spędzenia czasu wolnego. Pierwsza to bogaty program proponowany przez naszych animatorów. Bez wcześniejszych zapisów można pod ich opieką wziąć udział w wielu imprezach sportowych, organizowanych od poniedziałku do niedzieli – informuje Anna Leśniak, dyrektorka szkoły. - Druga forma zorganizowana, proponowana przez nas od wielu już lat, to zorganizowane półkolonie od 9.00 do 13.00, od poniedziałku do piątku, z drugim śniadaniem i zupą, które dofinansowuje Rada Rodziców. Pierwszeństwo zapisu mają uczniowie naszej szkoły ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Są jeszcze pojedyncze miejsca dla uczniów innych szkół. Ta forma spędzenia ferii jest również bezpłatna.

„Jedynka” zaprasza dzieci między innymi na zajęcia plastyczne, fotograficzne i cieszące się w ubiegłych latach dużym zainteresowaniem zajęcia z archeologiem. Informacje pod tel. 215-25-35.

Animatorzy sportu na Orliku i boiskach szkolnych pracują od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-18.00. W sobotę i niedzielę są od 10.00 do 18.00.

17 lutego warto zajrzeć do powiatowej hali sportowej przy ul. św. Jana 30/36. Tu w godzinach 15.00–18.00 dzieci w wieku do 12 lat będą mogły bezpłatnie skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pomalować twarz naturalnymi farbami, wziąć udział w zabawach, konkursach, grach. Zabawę poprowadzi wodzirej Piotr Pająk. Wolontariusze ze Stowarzyszenia „Agrafka” pomalują twarzyczki dzieci. Dodatkową atrakcją będzie dmuchany plac zabaw i basen z kulkami.

- Oprócz słodkości każde dziecko zje talerz zupy. Ciepły posiłek ufundowała restauracja  Agama - informuje Włodzimierz Stawicki, kierownik hali.