Do startu klasy optymist stanęło 19 śmiałków żeglarstwa, którzy rywalizowali ze sobą przy pięknej pogodzie i dość spokojnym wietrze. Po trzech biegach zostało wyłonionych siedmiu zawodników, którzy zakwalifikowali się do biegu finałowego. Jako pierwszy linię mety przekroczył Maksym Mosiewicz, drugie miejsce zajęła Marta Szulc, trzecie - Julia Hanke. Walka była wyrównana, a bieg finałowy trzymał widzów w napięciu do ostatniej chwili.

Bardzo dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszyły się również jachty klasy impuls. Tu na start zgłosiło się aż 12 dwuosobowych załóg. Zwycięzcą tej kategorii okazała się bezkonkurencyjna załoga Marty Szulc (sternik) i Kacpra Karbowskiego. Drugie miejsce zajęły Justyna Szkobel (sternik) i Patrycja Bednarek. Na trzeciej pozycji uplasowali się Jakub Karbowski (sternik) i Mateusz Moskwin. Czwarte miejsce należało do Macieja Wolskiego i Angeliki Widawskiej.

Zwycięzcy otrzymali: puchary, dyplomy, nagrody książkowe i medale.

Były również nagrody dla najmłodszych uczestników regat. W klasie optymist dyplom i książkę otrzymał 10-letni Mateusz Górny. W klasie impuls najmłodszym uczestnikiem okazał się Olaf Wolski, który skończył 8 lat.

Sędzią głównym zawodów był Mikołaj Bobowicz.

Organizatorzy XII Regat o Puchar Prezydenta: Pabianicki Klub Sportów Wodnych, Stowarzyszenie „Żagiel dla dzieciaka” i Hufiec Pabianice.