24.01.2022 r.  odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Habury, Starosty Powiatu Pabianickiego, na którą zaproszeni zostali Samorządowcy z  Powiatu Pabianickiego; w sprawie apelu wzywającego posłów do przyjęcia poprawki Senatu, która przyznała 33,5 mln zł na budowę bezkolizyjnego przejazdu na ul. Lutomierskiej. Przypomnijmy, że w tamtym tygodniu Senat przyjął wszystkie poprawki do budżetu państwa, w tym zapewnienie finansowania inwestycji bezkolizyjnego tunelu ul. Lutomierskiej.

W konferencji uczestniczyli: Krzysztof Habura, Starosta Pabianicki,  Grzegorz Mackiewicz, Prezydent Miasta Pabianic, Marek Gryglewski, Wiceprezydent Miasta Pabianic, Robert Jakubowski, Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Marcin Wieczorek, Wójt Gminy Pabianic.

Samorządowcy są wpierani przez posłów i senatorów naszego województwa: Cezarego Grabarczyka, Artura Dunina, Agnieszkę Hanajczyk, Cezarego Tomczyka, Tomasza Trelę, Dariusza Jońskiego oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego i Donalda Tuska.

Działania dotychczas w sprawie budowy przejazdu były kierowane  do Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także do władz województwa łódzkiego. Niestety bezskutecznie.

Wszyscy zgodnie apelują o przegłosowanie tej poprawki i realizację inwestycji, w celu poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich korzystających z tego przejazdu. Pod apelem swój podpis złożyli samorządowcy z powiatu pabianickiego oraz Donald Tusk.

Głosowanie w Sejmie ma odbyć się w najbliższą środę, 26 stycznia