Rodzinny piknik z okazji 3 Maja przyciągnął tłumy pabianiczan. We wtorek kolorowo i radośnie zrobiło się na naszych Bulwarach. To dowód na to, że jesteśmy dumni z Konstytucji 3 Maja, która została uchwalona 231 lat temu.

Nad Bulwarem im. Feliksa Kruschego przez 4 godziny unosił się śmiech dzieci, pieśni patriotyczne i zapach grilla. Wszystkim podobały się kotyliony, które przygotowali seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i z Centrum Seniora. Przypinaliśmy je do piersi i z dumną nosiliśmy. Młode pokolenie malowało z zapałem wielką biało-czerwoną flagę pod czujnym okiem i fachową ręką pabianickiego artysty KruKa. To był wyjątkowy piknik, bo pełen zabawy i radości. Było rodzinnie. Wszystkich połączyło ponad pokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych, a radni częstowali pabianiczan i mieszkańców powiatu pabianickiego grillowaną kiełbasą i kaszanką.

KRZYSZTOF HABURA, starosta pabianicki: - Dziękujemy państwu za wspólne, rodzinne świętowanie. Na Bulwarach było wyjątkowo, bo rodzinnie i radośnie. Dziś w dobie agresji Rosji na Ukrainę, gdy w naszych domach znalazły schronienie matki z dziećmi uciekające przed wojną, śmiercią i głodem, jeszcze mocniej pamiętamy o historii naszego narodu i państwa.  Konstytucja 3 Maja była walką o naszą suwerenność. Obowiązywała zaledwie przez 14 miesięcy, ale do dziś jesteśmy z niej dumni. Dlaczego? Bo to podstawy polskiej tradycji republikańskiej i wolnej Polski.