18 świadectw legalności pozyskania drewna wydał w sierpniu Wydział Ochrony Środowiska. Prace przeprowadzono na 21 działkach o powierzchni około 17 hektarów.

Kto chce wyciąć drzewa w swoim lesie, musi zgłosić to do Wydziału. Następnie przyjeżdża leśnik i zaznacza te do usunięcia. Po wycince, pojawia się jeszcze raz, żeby sprawdzić czy wszystko się zgadza. Dopiero wtedy właściciel dostaje świadectwo legalności pozyskania drewna.

W sierpniu pozyskano w ten sposób 67 metrów sześciennych drewna stosowego iglastego, 16 metrów dłużycowego iglastego, 39 metrów stosowego liściastego i 7 metrów dłużycowego liściastego. W sierpniu przyjęto też kolejne zgłoszenia wyznaczania i cechowania drewna. Było ich 37.

W sierpniu Wydział  wyraził zgodę na wycięcie 23 drzew.  Jednocześnie nakazał nasadzenie zastępcze w sumie 33 sztuk. W ciągu miesiąca Wydział wydał 16 kart wędkarskich. Zarejestrował też 2 jachty i inne jednostki pływających o długości do 24 metrów. Do ewidencji wpisano w sierpniu psa myśliwskiego – charta rasowego.