W 2022 r. Powiat po raz kolejny sprawnie przeprowadził nabór do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.  Informacje o  tym, na konferencji prasowej przekazali: Krzysztof Habura, Starosta Pabianicki i Gabriela Wenne – Błażyńska, Wicestarosta.

Spośród 1345 absolwentów szkół podstawowych z terenu powiatu pabianickiego do naszych szkół dostało się 997 uczniów, tj. 74,13 % wszystkich uczniów z terenu powiatu.

W poprzednim roku szkolnym (2021/2022) przyjęto 752 uczniów, spośród 960, czyli 78,33 %. W ostatnich latach przyjmowaliśmy ponad 70 % uczniów z terenu powiatu i ta tendencja się utrzymuje, co świadczy o tym, że powiatowe szkoły ponadpodstawowe cieszą się nieustającym zainteresowaniem uczniów.

Na rok szkolny 2022/2023 utworzono w szkołach ogólnodostępnych dla młodzieży 32 oddziały.

W liceach utworzono 14 klas pierwszych

I LO – 5 klas

II LO – 7 klas

LO w ZS 2 – 1 klasa

LO w ZS 3 – 1 klasa

W zespołach szkół powstanie 18 klas pierwszych w technikach i szkole branżowej I stopnia.

W tym roku w szkołach zawodowych realizowane jest 29 kierunków kształcenia, w tym 17 w technikach oraz 12 w szkole branżowej I stopnia.

ZS 1 Technikum – 3 klasy

kierunki:  technik pojazdów samochodowych,

technik budownictwa i architektury wnętrz,

technik mechatronik oraz mechatronik w klasie z innowacją e-sport

ZS 1 Branżowa szkoła I stopnia  – 2 klasy wielozawodowe

kierunki: m.in. mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, tapicer, murarz, elektryk, fryzjer, piekarz, kucharz, cukiernik, sprzedawca, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych

ZS 2 Technikum – 6 klas

kierunki: Technik informatyk, Technik grafiki i poligrafii cyfrowej, Technik elektryk, Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, Technik technologii żywności, Technik elektronik, Technik ochrony środowiska

Jak co roku najwięcej chętnych w technikum w tej szkole zanotowano w zawodach technik informatyk oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej – ogółem przyjęto 118 ósmoklasistów do tych klas.

ZS 3 technikum – 7 klas

kierunki: technik fotografii i multimediów, technik logistyk, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich, technik reklamy.

 Zapraszamy do oglądania  całej  konferencji:

https://www.youtube.com/watch?v=5h_4VdFxEW0