Na budowie hali powiatowej spory ruch. Właśnie rozpoczęło się ocieplanie fundamentów. W ciągu kilku dni powstanie nowy wjazd od ul. Kazimierza.

Krzysztof Habura, starosta pabianicki: – Firma w Łodzi już przygotowała teren pod wjazd na teren szkoły. Teraz go osuszą, a następnie utwardzą piaskiem i cementem. Potem wysypią kruszywem. Po tak przygotowanej drodze będą wjeżdżały samochody ciężarowe z kolejnymi elementami na budowę hali. Gdy prace zakończą się, cały wjazd zostanie wyłożony kostką brukową.

Budowa hali powiatowej przy Zespole Szkół nr 1 to największa inwestycja budowlana w powiecie pabianickim. Sala zostanie przeszklona od południa. Znajdą się tutaj boiska: do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej halowej, badmintona i tenisa ziemnego. W projekcie jest nawet ścianka wspinaczkowa. Dla uczniów i sportowców będą wygodne szatnie z natryskami i sanitariatami oraz pomieszczenie dla trenerów.

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 będzie kosztowała 15.540.000 zł. Nadzór inwestorski dla robót budowlanych wyceniony został na 148.215 zł.

Dofinansowanie jest z dwóch źródeł: 10.348.245 zł  z Polskiego Ładu i 5.181.806 zł ze Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny w ramach  ZIT RPO WŁ 2014-2020.

Obiekt zostanie oddany za rok – w sierpniu 2023 roku