Dwa wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg w powiecie pabianickim złożyło Starostwo do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok.

KRZYSZTOF HABURA, starosta pabianicki: - Konieczny jest remont drogi Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim na odcinku od ul. Aleksandrowskiej do granic miasta. Chcemy też kontynuować prace drogowe w gminie Lutomiersk i w gminie Dłutów.

4 miliony zł ma kosztować remont dwóch dróg powiatowych. Chodzi o odcinek drogi 1112E w gminie Lutomiersk. To 1,8 kilometra drogi od miejscowości Krzywiec do drogi na Babice. Natomiast w gminie Dłutów do przebudowy zgłoszony został 3-kilometrowy odcinek. To droga 3313E od miejscowości Mierzączka do miejscowości Ślądkowice.       

Przebudowa ul. Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim w okolicach zjazdu na S14 wyceniona została na 1,6 miliona zł.

Starostwo stara się o dofinansowanie w wysokości 80 proc. inwestycji do każdej z tych trzech dróg z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W zeszłym roku wyremontowany został w tym rejonie odcinek drogi Niesięcin. Wybudowana została tutaj droga rowerowa, położono chodniki i zamontowano platformy spowalniające ruch samochodów.

KRZYSZTOF HABURA, starosta pabianicki: - Chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości dokończyć remont tej drogi w kierunku skrzyżowania z ul. Aleksandrowską.