Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci, tor testowy najnowszych gadżetów technologicznych i spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. To Allegro Tech Days, czyli element konkursu "Kręć Kilometry". Pisaliśmy już o tym tydzień temu. Teraz znamy szczegóły imprezy.

Wielkie bezpłatne wydarzenie odbędzie się w Pabianicach już w sobotę, 25 sierpnia na Lewitynie (Bugaj 110). Co czeka na uczestników?

Programowanie i tworzenie robotów podczas warsztatów, języki programowania. Także pokazy (np. robotów z klocków Lego) i możliwość przetestowania najnowszych gadżetów technologicznych, takich jak drony, elektryczne deskorolki i rowery, monocykle i hulajnogi.

W programie znalazły się też rozmowy ze specjalistami branży technologicznej, które prowadzić będzie ekspert technologiczny wydarzenia Kuba Klawiter, twórca programu Tech Week na YouTube. 

Co ważne, w warsztatach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy na tej stronie internetowej.

Jak stworzyć i zaprogramować własnego robota sumo do walki na ringu? Czy da się poznać i zrozumieć kod programowania przy pomocy postaci z bajek? I jak podczas tajnej misji wojskowej stworzyć robota, który wykryje dla nas samoloty wroga? To tylko część bezpłatnych warsztatów dla dzieci od lat 4 do 16, na które już można się zapisywać w czasie Allegro Tech Days Pabianice.