Andrzejki w łódzkim ogrodzie zoologicznym zaplanowano w czwartek, 29 listopada o godz. 18.00. W ten wieczór poznamy swoje zwierzęce horoskopy (chiński, indiański i egipski), a także słowiańskie obrzędy i nietypowe wróżby andrzejkowe. Nie zabraknie tradycyjnego lania wosku i przepowiadania przyszłości. Wróżbitami będą mieszkańcy zoo i gość specjalny – dyplomowana wróżka Angelika Lenartowicz.
- Wieczorne spotkanie w zoo będzie jedyną okazją do podglądania zwierząt w godzinach wieczornych – zwraca uwagę Maria Kaczmarska, rzecznik prasowy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wstęp dla osób powyżej 7. roku życia (dzieci i młodzież tylko pod opieką osób dorosłych). Zapisy: dydaktyka@zoo.lodz.pl do 27 listopada. Ilość miejsc ograniczona.

Udział w imprezie jest bezpłatny, należy jednak wykupić bilet wstępu do zoo. W tym dniu dla uczestników wydarzenia kasa będzie otwarta w godz. 17.30–18.00.

- Spotykamy się za kasami, tuż przy wejściu do zoo – dodaje Kaczmarska. - Każdy uczestnik spotkania otrzyma drobny upominek.