Przed nami kolejny, wtorkowy seans letniego kina plenerowego. Tym razem na ekranie zobaczymy południowokoreański film pt. „Parasite” w reżyserii Bonga Joon-ho. Produkcja zdobyła „Złotą Palmę” - główną nagrodę festiwalu w Cannes oraz cztery nagrody na 92. ceremonii wręczenia Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny. 

Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.30.

O czym jest film?

Żywot rodziny pana Ki-taeka (Kang-ho Song) nie należy do najbardziej udanych. Rodzice z dwójką dorosłych dzieci żyją w nędzy, wszyscy są bezrobotni, a przyszłość rysuje się tylko w szarych barwach. Jednak pomimo niedoli, potrafią być ze sobą blisko, kochać się i trwać w zgodzie. Pewnego dnia otrzymują prezent od losu, który przepełnia ich nadzieją oraz wizją stałego dochodu. Syn Ki-woo (Woo-sik Choi) zostaje polecony przez kolegę, studenta prestiżowego uniwersytetu, na dobrze płatną posadę korepetytora. Chłopak udaje się na rozmowę kwalifikacyjną do domu rodziny Parków, żyjących w zupełnie innym świecie. Pan Park (Seon-gyun Lee) jest właścicielem międzynarodowej firmy z branży IT, ma też piękną żonę Yeon-kyo (Yeo-jeong Jo). Spotkanie dwóch jakże odmiennych rodzin prowadzi do ciągu tragikomicznych wydarzeń.

Seanse profilaktyczne zagoszczą w Pabianicach do końca wakacji. Jakie filmy jeszcze przygotowano?

19 lipca, godz. 21.30 - „7 uczuć”

26 lipca, godz. 21.30 - „Vox lux”

2 sierpnia, godz. 21.00 - „Niedosyt”

9 sierpnia, godz. 21.00 – „Królewicz olch”

16 sierpnia, godz. 21.00 - „ Sokół z masłem orzechowym”

23 sierpnia, godz. 21.00 – „Ostatnia rodzina”

30 sierpnia, godzina 21.00 - „Sweat”

Organizatorami seansów są: Wydział Profilaktyki i Wspierania Rodziny (MCPS), Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Pabianicach, Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach oraz Kino Teatr TOMI.