Chociaż oficjalne otwarcie klubu ma nastąpić dopiero w połowie lipca, to już 25 czerwca, w ramach Metal–Core–Party, fani mocnego grania będą mogli sprawdzić akustykę Rock Fabryki przy ulicy Grobelnej 8. Na scenie zagrają: Sullen Eyes Sore, Frail, Fireball i Final Sacrifice.

Metal–Core–Party to przedsięwzięcie cykliczne, które rozgrywa się w klubach na terenie całego kraju. Ósmym przystankiem tej objazdowej imprezy będą Pabianice. Do naszego miasta udało się zaprosić niemiecki zespół metalcore'owy. Dla naszych zachodnich sąsiadów będzie to początek trasy w Polsce. Niemcy odwiedzą również Oświęcim i Kraków. Kapela istnieje już od pięciu lat, ma na swoim koncie jedną płytę wydaną w 2009 roku „Warriors Like Us”.

Impreza będzie miała głównie na celu promocje kapel z naszego miasta. Pierwsza na scenie pojawi się formacja Frail, po niej wystąpi Fireball. Skład koncertu uzupełni poznański deathcore'owy zespół – Final Sacrifice. Bilety są do nabycia w klubie. Cena: 10 zł, w dniu koncertu wzrośnie o 5 zł.