30 września (środa) razem z najlepszymi jazzmanami z Nowego Jorku będzie zarażał zdolną młodzież pasją, a 1 października zagra koncert w klubie Wytwórnia  (Łódź, ul. Łąkowa 29)

Ideą Urbanator Days są warsztaty pod okiem wybitnych artystów światowej sceny muzycznej, skierowane do utalentowanych, młodych wokalistów, jazzmanów, hip-hopowców i pasjonatów muzyki. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Michał Urbaniak, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista i kompozytor.

Wszyscy, którzy grają i tworzą muzykę, mogą jeszcze przez kilka dni zgłaszać udział w warsztatach za pomocą aplikacji na fanpage’u Urbanator Days lub na stronie internetowej www.urbanatordays.com. Warsztaty są bezpłatne.

Po warsztatach, 1 października w klubie Wytwórnia odbędzie się koncert z udziałem legendarnego zespołu SBB, który właśnie nagrał płytę z Michałem Urbaniakiem. Po koncercie zaplanowano jam session, w którym wezmą udział uczestnicy warsztatów i mistrzowie, wśród których znajdą się takie gwiazdy, jak wybitny basista z Nowego Jorku All MacDowell, perkusista Frank Parker, wokalista i keybordzista Xantone Blacq, gitarzysta Femi Temowo oraz tańczący raper Andy Ninvalle. Specjalnym gościem z Francji będzie Camille Bertault – wokalne odkrycie Urbaniaka.

Organizator pod adresem: https://nuplays.pl/urbanatordays oferuje bilety na koncert w klubie Wytwórnia (do biletu dołączony jest album w formacie MP3), transmisję live koncertu w sieci, płyty CD, karty dCards oraz koszulki.