Sylwester w Pabianicach rozpocznie się o godz. 22.00 na Starym Rynku. Najpierw wystąpią Dobrzanie. O godz. 23.00 na scenę wejdzie zespół Casanova. Przed północą życzenia złożą: prezydent Zbigniew Dychto i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Mackiewicz. O północy w niebo polecą fajerwerki. Zaraz potem wystąpi kapela Blue Cafe.

- Bracia nie podpisali do wczoraj umowy, bo mieli inną propozycję. W Sylwestra zagrają w Warszawie - mówi Grzegorz Mackiewicz. - Oczywiście prowadziliśmy też równolegle rozmowy z Blue Cafe.

Blue Cafe to zespół stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala. Istnieje od 1998 r. Obecnie trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal- instr. klawiszowe, gitara, Dominika Gawęda- wokal, Michał Niewiadomski - puzon, Piotr Sławiński - trąbka, Sebastian Kasprowicz - gitara, Marcin Markuszewski - gitara basowa i Łukasz Moszczyński - prekusja.
W 2001 roku zespół wydał swój pierwszy singiel "Espaniol", a kolejne "Łap mnie bejbe" i "I'll Be Waiting", przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Roku 2001. W 2002 na Festiwalu Opolskim zespół zaprezentował utwór "Kochamy siebie", zdobywając kolejną nagrodę - Nagrodę Dziennikarzy. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album "Fanaberia", osiągając status Platynowej Płyty, znajdująca się na nim piosenka "You May Be in Love" stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia.
Podczas KFPP Opole 2003 w koncercie Premier, za wykonanie piosenki "Do nieba, do piekła" zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii Płyta Roku z Muzyką Taneczną .
Wydana w 2003 r. płyta "Demi-sec" już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii Płyta Roku z Muzyką Taneczną.
Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii.

W 2006 r. zespół wydał płytę pt. OVOSHO, która rozpoczęła nową erę w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty, płytę promowały przeboje "Baby, baby" i "My Road".
11 kwietnia 2008 r zespół wydał swoją czwartą płytę pt. "Four Season". Utwory "Czas nie będzie czekał" i "Niewiele mam" stały się hitami i zajmują pierwsze miejsca na najważniejszych listach przebojów.