Happy Birthday

„Jej muzyczne zdolności już dziś pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu” – powiedział o Kindze Głyk wybitny pianista jazzowy Adam Makowicz.  Dziewiętnastolatka jest jedyną w Polsce gitarzystką basową, prowadzącą własny zespół jazzowo-bluesowo-funkowy. Zwróciła na siebie uwagę wydanym w ubiegłym roku debiutanckim albumem „Rejestracja”.

Kinga Głyk Trio zagra w sobotę (27 sierpnia) o godz. 19.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki (pl. Kościuszki 13) w Aleksandrowie Łódzkim.

Zagra Amadeus

Koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” to propozycja dla koneserów, dla osób, które nade wszystko cenią sobie doskonałość i artyzm wykonania. Orkiestrę założyła, prowadzi i jest jej szefem artystycznym Agnieszka Duczmal, najsłynniejsza polska dyrygentka. Pod jej batutą Amadeus nagrał dla Polskiego Radia ponad 10.000 minut muzyki i wykonał setki koncertów.

Orkiestrę Amadeus pod kierunkiem Agnieszki Duczmal będzie można usłyszeć w niedzielę (28 sierpnia) o godz. 19.30 w bazylice katedralnej w Łowiczu (Stary Rynek 24/30). W programie znajdą się m.in. utwory Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego i Ludwiga van Beethovena.

Finał już wkrótce!

W kasach Filharmonii Łódzkiej są jeszcze bilety na finał tegorocznego festiwalu Kolory Polski, który odbędzie się w piątek, 2 września, w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Wystąpi zespół Klezmafour, czerpiący inspiracje z muzyki klezmerskiej, a będzie mu towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod batutą Nikoli Kołodziejczyka.