W najbliższą niedzielę 13 września o godz. 17:00 w pabianickiej części Afloparku przy ul. Partyzanckiej 195 odbędzie się koncert wybitnego polskiego saksofonisty Grzecha Piotrowskiego & ALCHEMIK ORCHESTRA.

Grzech Piotrowski to wyjątkowy artysta, który tworzy muzykę na pograniczu jazzu, z naciskiem na improwizacje. Na jego występach można usłyszeć także muzykę filmową, klasyczną oraz etno. Mai na swoim koncie, ma również współpracę z wieloma artystami z całego świata, wśród nich są m.in. Karen Edvards, Jon Christensen, Marcin Wasilewski, Lars Anders Haug, Big Collective Band czy Sebastian Karpiel Bułecka. Artystę nie da się zaszufladkować, jego twórczość jest na granicy jazzu - z naciskiem na improwizacje, muzyki filmowej, klasycznej oraz etno. W 1997 roku założył, doceniany przez lata na licznych festiwalach jazzowych w Polsce oraz zagranicą zespół Alchemik.

Aflopark, na którego terenie odbędzie się wydarzenie, to nowe, zielone miejsce na mapie Pabianic wyróżniające się ogromną różnorodnością roślin i dbałością o każdy szczegół krajobrazu.

Zobacz też:  „Mały raj w Ksawerowie”. Ogród oficjalnie otwarty

Miejsce rezerwowe (w przypadku deszczu), to sala bankietowa hotelu Fabryka Wełny, przy Grobelnej 4. Bilety w cenie 30 zł do kupienia w recepcji hotelu Fabryka Wełny. Ilość miejsc ograniczona.