W festiwalowy czwartek (22 października) od godz. 11.00 w Klubie Wytwórnia (Łódź, ul. Łąkowa 29) zaplanowano całodniowe branżowe szkolenie firmy ESS Audio, które poprowadzi Vincent „Vinnie” Perreux. Realizator dźwięku tras Muse, U2 i wielu innych gigantów estrady podzieli się z uczestnikami warsztatów swoim olbrzymim doświadczeniem.

Tego samego dnia o godz. 17.00 w Empiku w Galerii Łódzkiej odbędzie się spotkanie z Józefem Skrzekiem, tegorocznym laureatem nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Statuetki Festiwalu Soundedit odbiorą w tym roku również: Sir Bob Geldof, Roger Glover, Wojciech Waglewski oraz Leszek Biolik.

23 października od godz. 11.00 warsztaty poświęcone przygotowywanej przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z GAD Records i Festiwalem Soundedit „Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”. Ich gośćmi będą: Michał Wilczyński (szef GAD Records), Maciej Polak (Analogia.pl), a także kompozytorzy i twórcy: Władysław Komendarek, Kapitan Nemo, Józef Skrzek i Konrad Kucz.

W festiwalowy piątek o godz. 17.00 w Empiku w Manufakturze spotkanie z muzykami projektu „Metropolis”: Agnieszką Makówką, Igorem Gwaderą oraz Władysławem Komendarkiem.

Trzeciego dnia festiwalu ponownie od godz. 11.00 w Wytwórni odbywać się będą prezentacje i warsztaty. Po południu zorganizowane zostaną sesje Q & A z Wojciechem Waglewskim i Rogerem Gloverem, które poprowadzi Piotr Metz.

Pełen program warsztatów i całego Soundedit jest dostępny tutaj:
http://soundedit.pl/2015/index.php/pl/program/

Wydarzeniem unikatowym będzie seans filmu „Metropolis”, który rozpocznie się po koncercie Sir Boba Geldofa w sobotę 24 października o godz. 23.00 w Klubie Wytwórnia. Podczas projekcji ścieżkę dźwiękową na żywo wykonają: Agnieszka Makówka (sopran), Igor Gwadera (gitara elektryczna) i Władysław Komendarek (instrumenty elektroniczne).

Dla spragnionych większej ilości filmowych wrażeń Kino Bodo od 19 do 25 października zaprezentuje w ramach Soundedit’15 produkcje muzyczne, których pełen program jest dostępny na stronie: http://kinobodo.pl/.

Hasło festiwalu pozostało bez zmian – „I Am The Sound”.