To zespół improwizujący jazzowo pod wysokim napięciem. Tworzą go: Nick Schlueter (USA) – pianino, Geoff Bartholomew (UK) – trąbka, Rob Paterson (UK) – kontrabas, i Szymon Fortuna (PL) – perkusja. Usłyszymy przede wszystkim oryginalne kompozycje Nicka Schlueter’a oparte na rytmach z różnych części świata oraz muzyki rozrywkowej. To muzyka z elementami funk, fusion, rytmami indyjskimi, a także latyno-kubańskimi. W repertuarze utwory z korzeniami jazzowymi, ale na pewno nie standardowy mainstream swing. Ponadto doprawione elementami drum&bass oraz indywidualnym brzmieniem każdego z muzyków.
Koncert 6 grudnia o godz. 19.00. Cena biletu: 40 zł. Bilety w przedsprzedaży w barze JBC przy ul. 3 Maja.
Nick Schlueter (USA) pochodzi z St. Louis. Pianista, kompozytor, który zdobył swoje wykształcenie na Webster University. Uczestniczył w wielu projektach, grając różną muzykę na scenie lokalnej, narodowej i międzynarodowej.
Szymon Fortuna (PL) perkusista, nauczyciel. Ukończył Betchelour degree w jazzie w Middlesex University w Londynie. Był uczniem uznanych perkusistów - Andrew Bain (UK), Gene Calderazzo (NYC, usa), Harry Tanschek (Austria). Oprócz niego w zespole zagrają Geoff Bartholomew (tpt) i Rob Paterson (db) z Wielkiej Brytanii. Gra Szymona jest mocno zainspiriowana stylami be-bop, funk i drum&bass, oraz twórczością artystów, takich jak: Tony Williams, Elvin Jones, Max Roach, Steve Smith Jojo Mayer, Miles Davis, John Coltrane, Herbie Hancock, Hiromi Uehara I inni.

Rob Paterson (UK) kontrabasista, kompozytor. Ukończył studia na Middlesex University w 2008 roku, gdzie uczyli go: Dudley Phillips, Mark Hodgson oraz Nikki Iles. Jego muzyczną inspiracją jest twórczość m.in. Branford Marsalis, Chris Potter, Brian Blade Fellowship i Avishai Cohen.
Geoff Bartholomew (UK) gra na trąbce od 20 lat, zaczynał w wieku 5 lat. Studiował grę z profesjonalnymi muzykami klasycznymi i jazzowymi, jak: Anne McAneney (London Philharmonic Orchestra), Paul Cosh (BBC Symphony Orchestra) w Guildhall School of Music and Drama, ponadto z Nick Smart (London Jazz Orchestra, BBC Big band) i Sid Gauld (Incognito, Snowboy i Latin Section) na uniwersytecie Middlesex. Geoff wspołpracował z John Taylor i Guildhall Big Band, występował z Billy Cobham, Django Bates i Marvyn Stamm. Obecnie gra zawodowo z zespolem funk The Jezebel Sextet i ska band No. 1 Station.