W niedzielę 13 lutego zagra Dixie Friends. Koncert w JazzBassCafe (3 Maja) o 19.00. Wstęp 20 zł. 

Dixie Friends stał się już swego rodzaju legendą na rynku muzycznym. Absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi, zawodowi muzycy sesyjni, stworzyli perfekcyjną grupę wykonującą fantastyczną muzykę dixielandową. Impreza z Dixie Friends jest zawsze niezapomniana, z atmosferą wyjątkową i zaproszeniem do czasów beztroski i wolności. 

Dixie Friends powstało w wyniku pasji kilku ludzi zafascynowanych niepowtarzalnym klimatem jazzu tradycyjnego. Od dziesięciu lat bawią się razem z nami.

"Nasze muzyczne pasje pozwalają nam na realizowanie różnorodnych projektów artystycznych.
Bierzemy udział w sesjach nagraniowych i koncertach na żywo wspomagając naszych przyjaciół w ich twórczości, ale przede wszystkim jesteśmy wierni naszym jazzowym korzeniom i naszej wspaniałej publiczności, dla której gramy" - piszą o sobie.

Zespół powstał w 1999 roku. Każdy z jego członków gra bądź grał w wielu innych projektach i zespołach (m.in. Varius Manx, Spooko, Ich Troje, Kat, Closterkeller, Rezerwat, Michał Urbaniak, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz, Alex Band, Orkiestra Zbigniewa Górnego...), ale jednak Dixie Friends to coś zupełnie innego, na swój sposób jedynego. Zespół współpracuje z takimi agencjami koncertowymi, jak m.in.: Sound Of Music (Warszawa), Bas Plus (Piła), Agencja Promocji "Aleksandra" (Katowice) oraz z klubami jazzowymi na terenie całego kraju. Grupa z powodzeniem brała udział w wielu imprezach artystycznych o randze krajowej i międzynarodowej.

Koncertowali również w wielu salach teatralnych i koncertowych, m.in. Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Mały w Tychach i inne. Zespół Dixie Friends podczas swoich koncertów występował na jednej scenie z takimi artystami, jak: Skaldowie, De Mono, Elektryczne Gitary, Czarno Czarni, Kombi, Bogusław Mec, Andrzej Rosiewicz, Tadeusz Drozda, Krystyna Giżowska i inni. Brali też udział w programach telewizyjnych, m.in. "Gwiazdorskie ostatki TVP", benefis Zygmunta Kałużyńskiego i Krzysztofa Teodora Toeplitza w Teatrze STU. W 2006r oku zespół wziął udział w uroczystej gali w TVP 3 Łódź z okazji finału 12. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP. W tym samym roku Dixie Friends zaproszono do wzięcia udziału w zdjęciach do spektaklu Teatru Telewizji pt. "Umarli ze Spoon River", do którego muzycy nagrali również ścieżkę dźwiękową.

Skład: Agnieszka Pędziwiatr - wokal, Michał Kobojek - klarnet, sax, Przemysław Pogocki - banjo, Marcin Płuciennik - kontrabas, gitara basowa, Łukasz Chrzuszcz - perkusja, Grzegorz Zborowski - trąbka, Sławek Ostrowski - puzon.