Joanna Kondrat, wokalistka, laureatka wielu konkursów i festiwali, w tym nagrody im. Anny Jantar 49. opolskiego festiwalu i nagród specjalnych, przyznanych przez radiową Trójkę (2012) oraz w organizowanym pod auspicjami prezydenta RP plebiscycie Anioł Roku 2014 (za wybitne walory artystyczne twórczości), wystąpi z Trio Macieja Tubisa. Jak piszą krytycy, „obdarzona silnym, zmysłowym głosem, zwracająca uwagę nie tylko talentem, ale i kulturą prezentacji, wypowiedzi oraz gustem muzycznym”. W Pabianicach usłyszymy piosenki z jej nowej płyty – „Karma”, która ma się ukazać jesienią. Muzykę do tekstów piosenkarki oraz Jerzego Sosnowskiego, prozaika i redaktora radiowej Trójki, skomponował Maciej Tubis, lider trio, które tworzy razem z Radosławem Bolewskim i Marcinem Lamchem.
 
Joanna Kondrat pojawiła się na Kolorach Polski już w roku 2010, z ciepło przyjętym programem „Chopin. Powroty”, prezentując, w duecie z Maciejem Tubisem, pieśni Fryderyka Chopina na głos i fortepian jako piosenki w jazzowych aranżacjach. Duża wrażliwość, jeśli chodzi o interpretację słowa, ciepła barwa głosu, wielowarstwowa aranżacja i wirtuozeria muzyków oraz wyraźna fascynacja muzyką słowiańską - wszystkie te elementy zapewniają dobrą aurę i wysoką jakość koncertów.
 
Istotą muzyki Tubis Trio są improwizacje rozwijające się wokół kompozycji członków zespołu. Nigdy nie wiadomo, w którą stronę pójdą, bo każdy z muzyków dodaje coś od siebie, rozbudowuje temat, czasami kieruje go na inne stylistyczne tory, a pozostali podchwytują jego myśl i tak powstaje nowa, żywa forma utworu. „Określenie jazz zbyt ogranicza i szufladkuje – mówi Tubis. – Tworzymy utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Czerpiemy inspiracje ze wszystkich stylów muzycznych, z różnych epok, czasami sięgamy po tematy muzyki pop, ale przerabiamy je z największym kunsztem artystycznym”.
 
Wykonawcy: 
Joanna Kondrat – śpiew 
Tubis Trio w składzie: Maciej Tubis – fortepian, Radosław Bolewski – perkusja, Marcin 
Lamch – kontrabas