Krystyna Sienkiewicz przyjedzie do nas 21 listopada (piątek). O godz.17.00 spotka się z pabianiczanami w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. św. Jana 10. Będzie można kupić jej książkę pt. "Haftowane gałgany" i zdobyć autograf.

Krystyna Sienkiewicz na scenie zadebiutowała przypadkiem. Studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i zastąpiła chorą koleżankę w Studenckim Teatrze Satyryków. Ukończyła studia plastyczne i została zaangażowana do STS-u jako aktorka. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie Wojciecha Hasa "Pożegnania", potem były komedie "Lekarstwo na miłość" i "Rzeczpospolita babska". Grała w serialach "Rodzina Leśniewskich" i "Rozalka Olaboga". Występowała w teatrach Ateneum, Rozmaitości, Syrena, Na Woli, Rampa, Targówek oraz w Teatrze Polskim w Poznaniu.
W latach 1958-1966 pojawiała się w "Kabarecie Starszych Panów". Z Andrzejem Zaorskim prowadziła "Studio gama", a wraz z Barbarą Wrzesińską tworzyły duet "Sisters" w programie rozrwykowym Olgi Lipińskiej pt. "Właśnie leci kabarecik".
Jest autorką książek "Zgadnij z kim leżę?" oraz "Haftowane gałgany"