Usłyszymy koncert symfoniczny. Robert Łaguniak wystąpi w Pabianicach 6 czerwca (wtorek) o godz. 19.00 w kościele św. Mateusza. Wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach pod dyrekcją Marka Głowackiego. 

W programie: VIII Symfonia h-moll D. 759 "Niedokończona" Franza Schuberta i II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego.

Robert Łaguniak był w gronie finalistów ubiegłorocznego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Dotarł do III etapu konkursu. Zagrał w nim, ale jury nie punktowało występu pabianiczanina. Dlaczego? Skrzypek zgłosił kontuzję ręki. Było to widoczne podczas jego występu. Absolwent pabianickiej szkoły muzycznej w październiku 2016 r. walczył o prestiż. Odniósł ogromny sukces, bo w konkursie wystartowało 41 uzdolnionych skrzypków, a do 3. etapu przeszło tylko 13 muzyków. 19-letni Robert był najmłodszym uczestnikiem konkursu w polskiej (12-osobowej) ekipie. Ukończył pabianicką Państwową Szkołę Muzyczną i i II stopnia i szkołę średnią w Poznaniu. W październiku 2016 r. rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie K. Gidaszewskiej.

Jest zdobywcą czołowych lokat w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, m.in. I miejsca w IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów, III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz, I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im G. Ph. Telemanna, I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym ,,Young Paganini”, I miejsca w V Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków, I miejsca w International Internet Music Competition, Grand Prix w IX Międzynarodowym Konkursie Kameralnym. Brał udział w licznych kursach muzycznych i współpracował w ramach klas mistrzowskich z pedagogami takimi jak: Z. Bron, B. Bryła, B. Nizioł, K. Śmietana, R. Szreder. Występował z polskimi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi jako solista i koncertmistrz. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego wykonuje muzykę dawną.

Współorganizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne im. Karola Nicze. Koncert organizowany jest z okazji 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach.