1 grudnia (niedziela) w Fabryce Wełny (ul. Grobelna 4) zaplanowano koncert skrzypcowy wyjątkowego, poznańsko-pabianickiego duetu - Marty Gidaszewskiej i Roberta Łaguniaka.   

ZOBACZ TEŻ: Pabianice pękają z dumy.

Muzycy to laureaci ponad 150 Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych na całym świecie. Od 2014 roku tworzą duet Gidaszewska/Łaguniak Duo. Biorą udział w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych, zawsze zdobywając czołowe lokaty. Na swoim koncie mają ponad 150 nagród, m.in. na konkursach w Japonii, USA, Serbii, Grecji, Szwecji, Anglii, Francji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Niemczech i Polsce. Ich najnowszym osiągnięciem jest zdobycie I nagrody oraz 6 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019).

Duet ma w swoim repertuarze utwory z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu i XX wieku.

Koncert odbędzie się 1 grudnia o godz. 18.00, w centrum bankietowym (pierwsze piętro) hotelu Fabryka Wełny (wejście od ul. Lipowej 2). Usłyszymy utwory polskich kompozytorów:  Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz, Tadeusza Paciorkiewicza, Joachima Kaczkowskiego i Michała Spisaka.


Bilety na koncert można kupić w recepcji hotelu Fabryka Wełny (wejście od ul. Grobelnej 4). Ceny biletów: normalny - 25 zł, ulgowy (dotyczy uczniów, studentów oraz emerytów) - 15 zł, dla uczniów szkoły muzycznej w Pabianicach - 5 zł.