Przed nami 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Polka. Ceremonia otwarcia odbędzie się 6 lipca w sali koncertowo-balowej Pawelana. Początek o godzinie 17.00. Bezpłatne zaproszenia rozdaje Gminny Dom Kultury w Bychlewie (liczba miejsc ograniczona).

7 i 8 lipca artyści wystąpią na obiekcie sportowym w Bychlewie. W piątek, o godz. 16.00 odbędzie się ETNOparada, o 17.00 koncert festiwalowy, a o 20.30 Potańcówka pod Gwiazdami. W sobotę, o 15.00 ETNOpodróże, o 17.00 koncert galowy, a na 21.00 zaplanowano Latino Night.

8 lipca zespoły zagoszczą również w Konstatynowie. ETNOparada ruszy o godzinie 15.00 z pl. Kościuszki na pl. Wolności, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się koncert festiwalowy.

9 lipca impreza przeniesie się do Lutomierska, na plac Jana Pawła II. O 16.00 odbędzie się koncert festiwalowy.

Gospodarzem wydarzenia, jak zwykle, jest Zespół Pieśni i Tańca Bychlewianka. Link do wydarzenia.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny POLKA po raz pierwszy odbył się u nas w 2016 roku. To wydarzenie związane z kulturą ludową o randze międzynarodowej. Organizatorzy zaprosili do współpracy powiat pabianicki oraz tworzące go gminy. MFF POLKA w założeniu ma przedstawiać aktywną popularyzację kultury ludowej Polski oraz różnorodność folkloru z różnych zakątków świata. Organizacja festiwalu ma wielkie znaczenie dla rozwoju grup etnicznych w regionie i podtrzymania dorobku kulturalnego przodków.