Będzie to jeden z trzech koncertów, jakie w najbliższy weekend zaplanowano w ramach festiwalu "Muzyka Świata". Potrwają od piątku do niedzieli, zaczynają się o godz. 18.00, a ich miejscem jest kościół św. Piotra i Pawła (ul. Zamkowa 8). Wstęp na koncerty jest wolny.

19 października czeka nas „Muzyczna podróż Bajkomisia”, czyli spektakl muzyczny Teatru Lalek Marka Żyły i kwartetu Etnos Ensemble. To propozycja szczególnie dla najmłodszych mieszkańców miasta, ponieważ ten muzyczny spektakl opowiada o misiu, który stracił głos. Dlaczego tak się stało? W rozwikłaniu tej zagadki pomoże (za pomocą instrumentów) grupa przyjaciół Bajkomisia. W trakcie tego koncertu zwiedzimy wiele tajemniczych krain, poznamy folklor różnych regionów świata oraz nauczymy się, jak zbudowane są instrumenty. Wszystko to w towarzystwie pięknej muzyki zespołu Etnos oraz szalonych lalkowych aktorów, którzy ożyją specjalnie na tę okazję.

Zobacz też: Festiwal Muzyka Świata w Pabianicach. 

20 października „Kobiece żywioły”, czyli zespół Saksofonarium – kwartet saksofonowy w składzie: Dorota Olech, Paulina Owczarek, Magdalena Polak i Joanna Wróblewska. Repertuar grupy jest zróżnicowany stylistycznie, począwszy od jazzu, poprzez aranżacje muzyki filmowej i rozrywkowej, po współczesne kompozycje saksofonowe.

Zespół występował na wielu prestiżowych festiwalach jazzowych, a w 2017 roku ukazała się debiutancka płyta kwartetu „Saksofonarium plays Gershwin” z najpopularniejszymi utworami tego kompozytora w saksofonowych aranżacjach.

21 października „Na polską nutę”, czyli Łukasz Motkowicz – baryton i East West Duo: Aleksandra Nawe – fortepian i Olesya Haiduk (Ukraina) – fortepian.