- Do konkursu zgłosiły się 22 zespoły, ale mogliśmy wybrać tylko 7 – mówi Krzysztof Rąkowski, główny organizator pikniku.

Na pikniku zagrają: Maszyna do życia, Substytut, Black Sun, Thunderhead, Posłuchaj człowieku soundsystem, Lemon dog i Wiktor Oberbek. W jury zasiądą: Tomasz Olejnik (Proletaryat), Jakub Nowak (JazzBassCafe), Marcin Płuciennik (gitarzysta bassowy), prezydent Zbigniew Dychto i radny Krzysztof Rąkowski.

- Jeden zespół wybierze jury, a drugi publiczność – wyjaśnia Rąkowski. - Wystarczy wypełnić kupon i wrzucić go podczas koncertów do urny ustawionej na stoisku Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”.
Dwa najlepsze zespoły zagrają na Dniach Pabianic przed koncertem Feel i Habakuk.

Piknik to nie tylko koncerty. O godz. 11.00 rozpocznie się turniej w piłkę plażową. O godz. 15.35 będzie pokaz tańca szkoły Salsa Picante. Będą przejażdżki segwayami, wędrówki po wodzie w kuli, dmuchańce i pokaz sztuki walk capoeira. Głodnych nakarmi restauracja „Al. Forno”. Przez całą imprezę wolontariusze z Grupy Wolontarystycznej "AGRAFKA" przeprowadzą zajęcia i konkursy nie tylko dla dzieci i rodziców.

O godz. 19.30 wystąpi zespół Fullsteam, a o 21.00 - Normalsi. Na koniec zaplanowano pokaz pabianickiego teatru ognia „Na co dzień”, a w niebo polecą sztuczne ognie.

w związku z obfitymi opadami deszczu w ostatnich dniach, a co za tym idzie złym stanem boisk plażowych na Lewitynie, organizatorzy III Regionalnego Pikniku Muzycznego podjęli decyzję o odwołaniu VI Europejskiego Turnieju Siatkówki Plażowej oraz meczu VIP-y vs Młodzi Demokraci. Pozostałe atrakcje sobotniej imprezy odbędą się zgodnie z planem.