Program zajęć:
Tai chi nei gong – starochińskie ćwiczenia wiążące ruch, energie i umysł w jedną całość. Praca z symbolem tai chi. „Osiem Bram” – osiem podstawowych ruchów i pięć kroków jako podstawa Taijiquan. Osiem bram odwołuje się do 8 trygramów i taoistycznej kosmologii. To najwyższa forma qigong o bardzo mocnym działaniu. Każdemu z ośmiu ruchów przypisano odpowiedni element (niebo, woda, wiatr, góra, ziemia, piorun, ogień, jezioro), kierunki świata oraz odpowiedni rodzaj energii, koncentracji i ruchu.
- Oraz wiele innych interesujących informacji związanych z energetyką naszego ciała i jej współbrzmieniu z otoczeniem i oczywiście praktyka, praktyka – mówi Elżbieta Bienias, organizator kursu.
DARIUSZ MŁYNARCZYK to nauczyciel akademicki, wykładowca na Podyplomowym Studium Technik Relaksacji (AWF Wrocław) i prywatnej uczelni wyższej (zajęcia ze studentami pedagogiki). Naucza tai chi, tao yogi, technik psycho-fizycznych i yogi (z elementami kalari). Nauczyciel wschodnich sztuk walki od 1980, uprawnienia uzyskał 1981. Tai chi i tao yogę (qi gong, tui na, nei gong, TM, holistyczną koncepcję zdrowia taoizmu i buddyzmu-chan) ćwiczy i naucza od 25 lat (styl Yang i Chen). Praktykował również Wu i Zhao Bao ale ich nie uczy. Praktykuje sztuki walki i yogę od 35 lat. Uczył się u wielu nauczycieli tak polskich jak i chińskich. Ćwiczył u mistrza Chen Xiao Wanga, ChenYin Juna, Yang Zhen He, Yang Juna. Ci mistrzowie gwarantują ciągłość danego stylu tai chi.
Koszt warsztatów: 280 zł. Zapisy i informacje: 609 82 11 89 lub 042 646 22 07