Sławnemu skrzypkowi Piotrowi Pławnerowi towarzyszyć będzie orkiestra Państwowej  Szkoły Muzycznej w Pabianicach pod dyrekcją Marka Głowackiego. W programie koncertu VIII symfonia h-moll  "Niedokończona" F. Schuberta i koncert skrzypcowy d-moll H. Wieniawskiego.
Koncert , na który zaprasza Szkoła Muzyczna i Towarzystwo Muzyczne im. Karola Niczego, rozpocznie się 14 października o godz. 19.00 w kościele św. Mateusza.
Przedsprzedaż biletów od 6 października w sekretariacie szkoły muzycznej, ul. Grobelna 6 w godz. 8.00-19.00 oraz w sekretariacie MOK, ul. Kościuszki 14 w godz. 9.00-16.00, a także przed koncertem. Cena 10 zł , 5 zł - ulgowy (dla uczniów).

 
Piotr Pławner należy do najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia. Ma 34 lata. Naukę gry rozpoczął w wieku 6 lat. Na estradzie debiutował w dziewiątym roku życia. Studia ukonczyl z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Zenona Płoszaja. Jest stypendystą Fundacji im. Henryka Szerynga w Monte-Carlo. Studiował w klasie mistrzowskiej Igora Ozima w Bernie, gdzie w roku 1995 został wyróżniony nagrodą specjalną za najlepszy dyplom solistyczny. 

Jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań w kraju i zagranicą. Najwazniejsze z nich to zwyciestwa w X Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (1991), Międzynarodowym Konkursie w Bayreuth (1991), w Miedzynarodowym Konkursie w Monte Carlo im. Henryka Szerynga (1994), 44 Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium (1995 - najwyzszy laur przyznany w 50-letniej historii tego konkursu dopiero po raz trzeci).

Piotr Pławner był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Fundacji Sztuki Dziecka, Ministerstwa Kultury i Sztuki . Wiele koncertuje w kraju i zagranicą jako solista i kameralista. Występował we wszystkich krajach europejskich, krajach arabskich, Azji oraz obu Amerykach.