Na scenie zaprezentowało się sześć zespołów. Pięć z nich przyjechało z odległych zakątków świata - Hiszpanii, Indii, Kenii, Rumunii i Meksyku. Jako szósty wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka, który jest inicjatorem wydarzenia.

Tancerze robili wrażenie kolorowymi strojami, a przede wszystkim energią, jaka dominowała w ich układach tanecznych. 

„Polkę” czas zacząć! Do 3 lipca będziemy podziwiać taniec i słuchać muzyki z różnych zakątków świata

Czwartkowy koncert był zaledwie namiastką tego, co przygotowano dla nas w ramach tegorocznej edycji „Polki”. Festiwal potrwa bowiem do 3 lipca.

1 i 2 lipca artyści wystąpią w Bychlewie, na terenie obiektu sportowego. W piątek, o godzinie 16.00 przejdzie tam barwny korowód. O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert festiwalowy, a o 20.00 organizatorzy zapraszają na "Potańcówkę pod Gwiazdami". W sobotę, na godzinę 15.00 odbędą się "EtnoPodróże". O 17:00  wystartuje koncert galowy, a od 21:00 "Latino Night".

2 lipca festiwal zagości również w Konstantynowie. O godzinie 15.00 roztańczony korowód wyruszy z pl. Kościuszki na pl. Wolności (tam będzie scena). Początek koncertów zaplanowano na godz. 16.00. Występy potrwają do wieczora.

3 lipca "Polka" przeniesie się do Lutomierska. Na placu Jana Pawła II o godzinie 15.00 rozpoczną się "EtnoPodróże", a o 16.00 odbędzie się koncert festiwalowy.

„Polkę” czas zacząć! Do 3 lipca będziemy podziwiać taniec i słuchać muzyki z różnych zakątków świata

Partnerami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Miasto Pabianice, Gmina Pabianice, Konstantynów Łódzki, Miasto i Gmina Lutomiersk, Gminny Dom Kultury w Bychlewie, Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Gminny Ośrodek Kultury w Lutomiersku.

Festiwal „Polka” powstał w 2016 roku. Ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku. Później na drodze organizatorom stanęła pandemia. W poprzednich latach roztańczony korowód przechodził przez centrum Pabianic.