W piątek 24 października do łódzkiego klubu Wytwórnia w Toya Studios (ul. Łąkowa 29) zjadą dwie legendarne kapele: pabianicki Proletaryat i poznański Acid Drinkers. Zespołów tych zapewne nie trzeba przedstawiać, ale warto o nich napisać jeszcze raz.

Proletaryat powstal 21 lat temu w naszym mieście. Przebojem wdarli się do czołówki punk-rockowego grania po występie w Jarocinie w 1989 roku, gdzie zgarneli trzy najważniejsze nagrody – publiczności dziennikarzy i organizatorów. Proletaryat ma na swoim koncie siedem studyjnych płyt oraz trzy koncertowe. Dwa lata temu wydali studyjny album ReC. W tym samym roku zagrali wspaniały koncert w Jarocinie. Zespół tworzą: Tomek Olejnik, Darek Kacprzak, Robert Hajduk i Konrad Jeremus.

Acid Drinkers to kapela najlepiej czująca się w thrash metalu. To jeden z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce, głównie za sprawą charyzmatycznych muzyków, a w szczegolności Tomasza "Titusa" Pukackiego, lidera grupy. Acid Drinkers supportował gwiazdy światowego formatu: Deep Purple, Sepulturę czy Slayera. Zespół ma na koncie 13 studyjnych płyt. Acid Drinkers są zdobywcami Fryderyka 1998, 2000 i 2004 w kategorii hard&heavy metal, a także Złotego Bączka za rok 1998 i 2007 – nagrody II PR TVP w kategorii najlepszego zespołu. Ponadto zostali oni uznani za jeden z pięciu najlepszych zespołów lat 90. przez dziennikarzy oraz czytelników miesięcznika Tylko Rock .

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

Bilety:

przedsprzedaż z Kartą Wytwórnia: 20,00 pln.
przedsprzedaż bez karty: 25,00 pln.
sprzedaż przed koncertem: 35,00 pln.

Rozdaliśmy bilety.

Zaproszenia na piątkowy koncert w łódzkim klubie Wytwórnia otrzymali: Piotr Jasiak, Robert Borzyński, Małgorzata Szubert, Adam Tokarczyk, Mateusz Polakowski, Michał Adamczyk, Karolina Ciesielska, Emil Seroka, Piotr Dybiec oraz Wojciech Rozenberg.

Bilety do odebrania w kasie przed koncertem. Życzymy miłej zabawy!