16 czerwca w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpi Agnieszka Greinert ze swoim najnowszym projektem artystycznym. Recital pełen harmonii i optymizmu składa się z utworów powstałych w ciągu ostatnich 5 lat, które zapowiadają płytę artystki.

 

- Stworzyłam kompozycje do tekstów Michała Zabłockiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Andrzeja Poniedzielskiego i swoich własnych. Któregoś dnia przedstawiłam je moim muzykom, a oni… cierpliwie wysłuchali i stworzyli z tych moich nutek MUZYKĘ. I nagle literackie teksty zaczęły brzmieć folkowo, jazzowo, popowo…  A że wiele dostarczyła nam ta praca radości, postanowiliśmy zarejestrować powstały materiał. I oto mamy możliwość spotkać się z Państwem, promując moją - naszą pierwszą płytę.  Zagramy także kilka piosenek z tekstami polskich mistrzów słowa – zaprasza artystka.

Koncert jest propozycją dla tych, którzy w muzyce poszukują pozytywnej energii, jednocześnie ceniąc u artysty intrygującą barwę głosu, temperament oraz kulturę muzyczną połączoną z aktorskimi środkami ekspresji.

Do współpracy z wokalistką zostali zaproszeni wrażliwi muzycy, którzy dzięki swej edukacji muzycznej oraz bogatemu doświadczeniu doskonale współpracują razem na scenie, współtworząc jeden, pełen delikatności i wdzięku, muzyczny organizm.

 

Śpiew – Agnieszka Greinert.

Akordeon – Marcin Janiszewski.

Kontrabas- Marcin Fidos.

Gitary – Wojtek Lipiński.

Instrumenty perkusyjne – Radek Bolewski.

 

Recital Agnieszki Greinert „Czekam na jutro” 16 czerwca, godz. 18.30, Teatr Muzyczny w Łodzi, Łódź, ul. Północna 47/51.

 

Bilety w cenie: 30, 40 i 50 zł do nabycia w kasie teatru.

 

Agnieszka Greinert jest czterokrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobyła również pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie i pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Od kilku lat jest wykładowcą łódzkiej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, wyreżyserowała spektakl dyplomowy studentów szkoły zatytułowany Longplay - według własnego scenariusza. Tuż po studiach rozpoczęła współpracę z łódzkim Teatrem Nowym, jednak wkrótce zmieniła teatr na Muzyczny, z którym współpracuje do dziś. Ważniejsze role teatralne to: Małgorzata w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, Sonia Walsk w „Grają naszą piosenkę”, główna rola Ruth w musicalu “Wonderful Town” oraz Caitl w “Skrzypku na dachu”.

Więcej o Agnieszce przeczytasz tutaj: www.greinert.pl/agnes/