Najbogatszą ofertę przygotowali instruktorzy tańca: Beata Stasiak, Paulina Morzyszek, Ilona Grzanka–Osińska. Miejsce dla siebie w dziewięciu zespołach tanecznych znajdą zwolennicy tańca hip–hop, tańca nowoczesnego uczonego w różnych technikach, tańca współczesnego (teatr tańca). Umiejętności akrobatyczne tancerze będą doskonalić na zajęciach u Wiesława Dobiecha. Na zajęcia taneczne zapraszamy dzieci od szóstego roku życia aż do tych kończących edukację.
Cztero– i pięciolatki znajdą dla siebie miejsce w pracowni rytmicznej Małgorzaty Skibińskiej, która zaprasza na zajęcia muzyczno–ruchowe.
Zajęcia plastyczne obejmujące rysunek, malarstwo, grafikę i inne techniki plastyczne adresowane są dla dzieci od szóstego roku życia. W dwóch pracowniach plastycznych prowadzą je Ludmiła Morawska i Jacek Kowalski. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą uczestniczyć w zajęciach w pracowni ceramicznej. Własnoręcznie wykonane rzeźby z gliny uczestnicy wypalą w piecu ceramicznym.
Prowadząca zajęcia wokalne Magdalena Filipiak (emisja głosu, praca z mikrofonem, ruch sceniczny) zaprasza osoby, które lubią, potrafią i chcą śpiewać. Naukę gry na instrumentach muzycznych: gitara klasyczna, elektryczna i akustyczna, perkusja i keyboard poprowadzą Krzysztof Straburzyński i Małgorzata Skibińska.
Do profesjonalnie wyposażonej pracowni fotograficznej zaprasza Jolanta Proszak. Na zajęciach młodzież poznaje techniki fotografii analogowej. Uczestnikami mogą być uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie szkół podstawowych (V-VI klasa) i uczniowie gimnazjum rozwiną swoje umiejętności informatyczne na zajęciach prowadzonych przez Dariusza Sautera. W pracowni informatycznej dzieci uczą się podstaw: języka HTML, tworzenia sieci komputerowych, przygotowania prezentacji multimedialnych.
Dzieci klas II szkół podstawowych mogą rozpocząć naukę języka angielskiego w jedynej nowoutworzonej grupie początkującej. W innych grupach wiekowych Elżbieta Raczyńska i Izabela Walczykowska zapraszają do kontynuacji nauki.
Zajęcia z dziećmi z wadami postawy poprowadzi Grażyna Wójcik.
Na zajęcia aerobiku zaprasza Beata Stasiak.
Wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, którzy z powodu braku miejsca w zespołach nie uczestniczyli w zajęciach w minionym roku szkolnym zapraszamy 1 września w godz. 15.00-18.00 oraz każdego następnego dnia w godzinach pracy nauczycieli. Informacji telefonicznej (042 215 20 93) udziela codziennie sekretariat w godz. 8.00-19.00.