- To natura dostarcza mi źródeł do poszukiwań – mówi pani Beata. - To ona daje mi możliwość poznania najdoskonalszej, agometrycznej formy, jaką jest kształt organiczny.
Autorka wystawy uprawia rzeźbę plenerową i małe formy rzeźbiarskie z zastosowaniem tworzyw sztucznych, konstrukcji metalowych oraz technologii ceramicznych.
Mieszkanka Woli Druszewskiej w 1999 roku zrobiła dyplom w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Andrzeja Jocza. Od 1999 r. jest wykładowcą, a obecnie adiunktem na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2007 r. zakończyła studia podyplomowe z przedmiotu Wiedza o kulturze. W lipcu 2007 r. obroniła doktorat na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Beata Sobczyk jest autorką dwóch wystaw indywidualnych, uczestniczką kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Białoruś i Niemcy). Brała udział w wielu plenerach autorskich i aukcjach dzieł sztuki. Jest członkiem Kapituły wielu konkursów.
Pabianickie Muzeum zaprasza na wernisaż rzeźbiarki, który odbędzie się 24 września 2008 r. o godz. 17.00, dwór, Stary Rynek 1.