Po raz trzeci będą się bawić na Pabianickiej Senioriadzie.

- To będzie połączenie występów artystycznych oraz Targów Aktywnego i Zdrowego Seniora – wyjaśnia Renata Uznańska-Bartoszek.

W sobotę 17 września rozpocznie się kolorową Paradą Seniorów o godz. 10.00. Seniorzy przejdą centrum miasta sprzed Urzędu Miejskiego do Starego Rynku. Na początek będą występy zespołów senioralnych z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej (Jarzębina, Złota Jesień i Brzoza). Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Zespół Kwiaty Polne Kwiatkowice i amatorski zespół śpiewaczy Stefanów z gminy Brójce.

O godz. 16.00 na scenę wejdzie Andrzej Rybiński. Po koncercie zaplanowali wielką międzypokoleniową potańcówkę, która potrwa do godz. 20.00.

Na Starym Rynku będzie Strefa Zdrowia. Tutaj będzie można skorzystać z licznych bezpłatnych badań. Dowiemy się też o prowadzonych w placówkach Pabianickiego Centrum Medycznego badaniach kontrolnych.

W Strefie Sportu warsztaty ruchowe poprowadzi Przemysław Stano, trener personalny i dietetyk. Będzie też nordic walking na Bulwarach. To znakomite miejsce na naukę pierwszych kroków z kijkami.

Strefa Poczęstunku to miejsce, gdzie najemy się za 4 zł. Do wyboru będą: ciepłe dania piknikowe, grillowane i gotowane, mięsne i bezmięsne, pajdey zdrowego chleba na zakwasie, pierogi z kapustą i grzybami, słodkie wypieki. Wszystko przygotowane przez Koło Gospodyń gminy Brójce.

Dowiemy się więcej o Pabianickiej Karcie Seniora. Drogeria Dbam o zdrowie będzie częstować witaminami i herbatkami.

W niedzielę 18 września spotykamy się w Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej 19. Będą wykłady specjalistów. Psycholog Dariusz Sobieski opowie, jak być świadomym seniorem w XXI wieku. Dietetyk Przemysław Stano powie o Świadomym Żywieniu Seniorów.