Trio akordeonowe, czyli Przemysław Czestkowski, Krzysztof Moszczyński i Jakub Dośpiał zajęło 1. miejsce w kategorii kameralnych zespołów akordeonowych młodzieży. Zagrali: D. Buxtehudego „Ciaconna e-moll BWV 160”, A. Byzowa „Wątki rosyjskie, cz. I –VI” oraz J. Wojtarowicza „Proms”.

- Te utwory ćwiczyliśmy wielokrotnie na różnych mniejszych festiwalach i koncertach – mówi Maciej Ćwikliński, opiekun Tria i dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. – Na takich konkursach jak ten w Sanoku muszą być już ograne i wykonane perfekcyjnie.

19. Międzynarodowe Spotkania Akordeonistów w Sanoku (21 - 24 kwietnia) to największa impreza akordeonowa w Polsce, odbywająca się co dwa lata. W tym roku wzięło w niej udział 140 solistów i zespołów - łącznie ponad 300 uczestników. Konkurs swoimi koncertami uświetnili światowej sławy akordeoniści: Samuele Telari, Natalia Melnikovica czy Jascha Lieberman Trio.


Oprócz pabianickiego Tria Akordeonowego w Sanoku świetnie zaprezentowali się również nasi soliści - Jakub Magier i Przemysław Czestkowski. Obaj zdobyli wyróżnienia – Kuba w kat. soliści do lat 16, a Przemek w kat. soliści do lat 19.

Więcej informacji w papierowym wydaniu Życia Pabianic