Komendant Miejskiej Policji w Łodzi zaprasza 24 czerwca wszystkich miłośników motoryzacji i nie tylko na III Wyścig Samochodowy na 1/4 mili oraz imprezy towarzyszące.
Od godz. 8.00 na parkingu Manufaktury odbywać się będzie odprawa techniczna zawodników, którzy zgłosili się do wyścigu na stronie Automobilklubu Łódzkiego (www.autoklublodz.pl). Dziesięciu chętnych będzie mogło jeszcze na miejscu zgłosić swój udział (w wyścigu mogą uczestniczyć kierowcy z naszego województwa).
O godz. 10.00 będzie oficjalne rozpoczęcie imprezy, a 15 minut później zawodnicy przejadą w kolumnie prowadzonej przez policjantów na Start na ulicy Piłsudskiego. Będą się ścigać do godz. 16.00.
O godz. 16.15 kolumna powróci na parking Manufaktury.
Dla mniej zainteresowanych wyścigiem w tym czasie przygotowano szereg atrakcji na terenie Manufaktury. Będą to m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce bezpieczeństwa, wyścigi zdalnie sterowanymi samochodami, konkursy rowerowe, pokazy umiejętności psów policyjnych, zdalnie sterowanych modeli latających i inne niespodzianki. Dla zwycięzców poszczególnych konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody.
O godz. 16.45 nastąpi uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji wyścigu samochodowego.
O godz. 17.10 odbędzie się mecz siatkówki plażowej pomiędzy policjantami Komendy Miejskiej w Łodzi i Radnymi Miasta Łodzi.
O godz. 18.00 wylosowany zostanie wśród uczestników imprez