Impreza główna odbędzie się 7 września przy ul. Żeromskiego 17 (naprzeciwko komendy policji). Muzycznymi gwiazdami będą Kazik Staszewski z zespołem Kult oraz Lanberry. Umowy zostały podpisane, trwają rozmowy z kolejnymi wykonawcami.

Na Dniach Pabianic tradycyjnie będzie strefa gastronomiczna, stoiska, dmuchańce i animacje dla dzieci. Zainteresowani sponsorzy, partnerzy i wystawcy proszeni są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Kultury pod adresem sekretariat@mokpabianice.eu.

W tym roku Dni Powiatu nie będzie.

- Rok jest nietypowy, bowiem Dni Pabianic i Dni Powiatu odbywały się w różnych terminach, z innym scenariuszem i w innych lokalizacjach. Trochę ze względu na kampanie wyborcze i ograniczenia czasowe nie udałoby się zrobić dwóch imprez na tę skalę – tłumaczy starosta Jacek Wróblewski. - Postanowiliśmy, jako powiat, przyłączyć się do miasta i zrobić we wrześniu imprezę miejsko-powiatową.

Podczas czwartkowego briefingu prasowego wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek wraz ze starostą Jackiem Wróblewskim uchylili jendak rąbka tajemnicy na temat imprezy, jaką oba pabianickie urzędy organizują pod koniec czerwca. 

- Żeby nie było, że z dwóch imprez miejskich została jedna, żeby zadośćuczynić oczekiwaniom mieszkańców, zorganizujemy piknik rodzinny na rozpoczęcie lata - zdradził starosta. 

Festyn z atrakcjami dla dzieci i dorosłych ma odbyć się 22 czerwca na „Strzelnicy”.

- Pewne rzeczy są nadal dogrywane, więc nie mogę powiedzieć o szczegółach. Jesteśmy po słowie z gwiazdą, która, mam nadzieję, wystąpi – dodał Jacek Wróblewski. 

Impreza na powitanie lata będzie dwudniowa. 23 czerwca, w parku Słowackiego pabianiczanie spędzą czas inaczej niż w stylu typowo festynowym.

- Będziemy obchodzić Noc Świętojańską, z ogniskiem i rzucaniem wianków do wody – wyjawiła wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

Festyn organizowany jest we współpracy z nowo powstałym, pabianickim Kołem Gospodyń Miejskich.