Proponowane tematy zajęć:

Zima w Ogrodzie - zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których dzieci będą wykonywać prace plastyczne z wykorzystaniem materiału roślinnego. W zależności od pogody warsztaty mogą być poprzedzone spacerem po Ogrodzie.

Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w ogrodzie - wycieczka terenowa, podczas której uczestnicy będą obserwować zimujące w Ogrodzie ptaki i inne zwierzęta. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą lornetek. W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna o ptakach Ogrodu Botanicznego.

Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych - wycieczka terenowa po Ogrodzie, podczas której uczestnicy będą się uczyć rozpoznawać gatunki drzew i krzewów liściastych oraz iglastych w okresie zimowym.

Zima w przyrodzie - spacer tropami zwierząt - wycieczka po Ogrodzie, podczas której dzieci dowiedzą się, co dzieje się z roślinami i zwierzętami o tej porze roku. Prowadzący opowie o śladach i tropach zostawianych zimą przez zwierzęta. W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna.

Niezwykły świat nasion i owoców - zajęcia przybliżą temat wędrówek nasion i owoców, sposobów ich rozprzestrzeniania się oraz związanych z nimi przystosowań. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną pod dużym powiększeniem nasiona wielu gatunków roślin. Ponadto uczestnicy odwiedzą pracownię nasion, poznają katalog Index Seminum oraz spróbują samodzielnie oczyścić nasiona. W końcowym etapie zajęć uczestnicy wykonają przy użyciu nasion niepowtarzalne ozdoby, które zabiorą do domu.

Poniedziałek (2, 9 lutego)

godz. 10.00Zima w Ogrodzie (dla grup zorganizowanych)

godz. 13.00 Zima w Ogrodzie (dla uczestników indywidualnych)

Wtorek (3, 10 lutego)

godz. 9.00Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie (dla grup zorganizowanych)

godz. 12.00Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym (dla uczestników indywidualnych)

Środa (4, 11 lutego)

godz. 10.00Zima w przyrodzie - spacer tropami zwierząt (dla uczestników indywidualnych)

godz. 12.00Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym (dla grup zorganizowanych)

Czwartek (5, 12 lutego)

godz. 9.00 Niezwykły świat nasion i owoców (dla grup zorganizowanych)

godz. 13.00Niezwykły świat nasion i owoców (dla uczestników indywidualnych)

Piątek  (6, 13 lutego)

godz.9.00 Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie (dla uczestników indywidualnych)

godz. 12.00Zima w przyrodzie - spacer tropami zwierząt (dla grup zorganizowanych)

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w godz. 8.00-14.00 pod numerem tel. (42) 688 44 20. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.