2.05.2013, godz. 18.00

„ŻELAZNA DAMA”

Meryl Streep w roli Margaret Thatcher – prawdziwej damy w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna. Miała piskliwy głos, własny pogląd na każdy temat i niezwykły tupet. Zanim stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jej kapelusz i nieodłączne perły budziły pobłażliwy uśmiech. Na naszych oczach z pyskatej Maggy rodzi się Żelazna Dama, której czarna torebka do dziś jest symbolem rządów silnej ręki.
Margaret Thatcher (Meryl Streep) to kobieta, która postanawia przebić się przez barierę płci i klasy. Pragnie zwrócić na siebie uwagę w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Bohaterka jednak, aby dojść do władzy, musi zapłacić za to wielką cenę...

Gatunek: komediodramat, biograficzny.

 

9. 05.2013, godz. 18.00

„FIGHTER”

Dwóch braci na przekór własnemu losowi postanowiło odbić się od dna i zawalczyć o jeden z najważniejszych tytułów bokserskich. Prawdziwa historia Micky Warda oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, by stać się mistrzem tej walki. Christian Bale wciela się w postać jego przyrodniego brata, który po zawodowej porażce stoczył się na samo dno i wylądował w więzieniu. Teraz, by odkupić grzechy przeszłości, odzyskać utraconą dumę i uratować rodzinę, zostaje trenerem młodszego brata i pomaga mu walce o zdobycie najważniejszego tytułu.

Gatunek: biograficzny, dramat sportowy.

 

16.05.2013, godz. 18.00

„AUSTRALIA”

Akcja filmu rozpoczyna się w połowie lat 30. ubiegłego wieku. Bohaterką opowieści jest angielska arystokratka, która dziedziczy w Australii zajmujące się hodowlą bydła rancho wielkości stanu Maryland. Kiedy inni hodowcy krów chcą przejąć jej ziemię, kobieta postanawia im się sprzeciwić i udowodnić, że potrafi się nią zająć. Dlatego w towarzystwie nieokrzesanego poganiacza bydła i dwóch tysięcy krów wyrusza w podróż przez australijskie bezdroża. Zatrzymuje ich bombardowanie miasta Darwin przez japońskie siły zbrojne.

Gatunek: dramat, przygodowy, historyczny.

23.05.2013, godz. 18.00

„WROGOWIE PUBLICZNI”

Opowieść o tym, jak amerykański rząd próbował schwytać najsłynniejszych amerykańskich gangsterów lat 30.: Johna Dillingera, Baby'ego Face'a Nelsona i Pretty Boya Floyda. To właśnie dzięki tym akcjom, kierowane wówczas przez J. Edgara Hoovera, FBI z niezbyt wpływowej agencji stało się potężną organizacją o światowej sławie.

Gatunek: dramat, gangsterski.