Będzie pokaz samochodów tuningowanych i bitwa na balony z wodą. Nasi lokalni artyści poprowadzą warsztaty dla mieszkańców. Powstanie też strefa kultury, gdzie wystawią się twórcy z naszego miasta. Na scenie zobaczymy pabianickie zespoły wokalne, taneczne, szkoły sztuk walki. Gwiazdą wieczoru będzie zespół LemON, zwycięzca telewizyjnego show „Must be The Music”.

To nie wszystko. W ramach imprezy odbędzie się konkurs „Zmieniamy rzeczywistość”. Do wygrania będzie grant wysokości 5.000 zł na realizację pomysłu pozytywnej zmiany naszego miasta. W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia), instytucje kultury, osoby prawne, organy administracji publicznej, kościoły, związki wyznaniowe, przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne i grupy osób z terenu powiatu pabianickiego. Uczestnicy powinni przedstawić projekt swojego pomysłu na zmiany w Pabianicach. Organizatorzy konkursu przeznaczą 5.000 zł na pokrycie kosztów realizacji zwycięskiego pomysłu.

Kocham Pabianice będzie trzecią z cyklu imprez „My kochamy łódzkie”. Bliźniacze imprezy w te wakacje były już w Tomaszowie Mazowieckim i Bełchatowie.

Impreza odbędzie się na parkingu CH Echo. Początek o godz. 15.00.

Kto kocha Pabianice i chce o tym powiedzieć światu, może założyć bransoletkę w kolorach naszego miasta. Mamy do rozdania 20 takich bransoletek. Do kogo trafią? Do pierwszych 20 osób, które dodzwonią się do redakcji w środę o godz. 12.00 pod numer 42 227 04 00.