O 17.00 w Galerii ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. św. Jana 10) rozpocznie  się spotkanie z aktorem Tadeuszem Chudeckim, autorem książki "Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro".

Tadeusz Chudecki urodził się w 1958 r. w Szczecinie. W 1981 roku skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, a 12 czerwca 1982 r. miał miejsce jego debiut teatralny. W latach 1982-1988 był aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Zagrał m.in. w: 39 i pół (dozorca Władzio), M jak Miłość (Henryk Wojciechowski), C.K. Dezerterzy jako wachmistrz kapitana Wagnera, Dolina Issy jako Domcio Malinowski.

W 2009 roku ukazała się jego książka pt. "Wspaniałe podróże... ". Jak czytamy w jej opisie: "To przewodnik, w którym opisy przeplatają się z wątkami wspomnieniowymi, anegdotami i praktycznymi informacjami oraz fascynującymi fotografiami. 30 tras wycieczkowych po najciekawszych miejscach - zwiedzisz miasta, ich zabytki i muzea, odwiedzisz magiczne zakątki, zobaczysz urzekające krajobrazy. Liczne wskazówki - jak przygotować się do wyjazdu, jak zaplanować budżet wyprawy, jaki środek lokomocji wybrać, o jakiej porze roku najlepiej pojechać".