Na patio w Porcie Łódź (Chocianowice) odbędzie się kolejny spektakl teatru Piccolo. Tym razem będzie to satyryczne, pełne piosenek przedstawienie „Urodziny Baby Jagi”.

25 lipca Port Łódź i Teatr Piccolo zapraszają dzieci do świata teatru. Od godziny 14.00 na specjalnie zaaranżowanej scenie na patio ponownie zagoszczą bajkowe postacie.
W wyjątkowych historiach będą mogli zagrać także mali widzowie.
– Spektakle goszczące na letniej scenie teatralnej Portu Łódź to widowiska interaktywne. Artyści angażują małych widzów w akcję sceniczną i dają im możliwość czynnego udziału w opowiadanej przez nich historii - wyjaśnia Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

„Urodziny Baby Jagi” to nietypowy kabaret dla dzieci. Jego fabuła rysuje się następująco: Baba Jaga obchodzi swoje… kolejne urodziny i właśnie z tej okazji organizuje przyjęcie. Niefortunnie jednak Lis Przechera kradnie Panu Bajarzowi magiczny worek z bajkami. Zdarzenie to staje się przyczyną ogromnego zamieszania oraz pojawienia się w lesie wielu postaci z różnych bajek (m.in. Czerwony Kapturek, Strusie Pędziwiatry czy miś Uszatek), które wybierają się z prezentami na bal u Baby Jagi. Czy prezenty dotrą do Baby Jagi? Czy Lis Przechera zostanie ukarany? To pytania i zadania dla małych widzów, którzy będą aktywnie pomagać w rozwiązywaniu kłopotów bajkowych postaci.

W spektaklu jako dodatkowe urozmaicenie wprowadzono krótkie scenki estradowe z użyciem marionetek i mupetów. Wśród pozostałych atrakcji znajdą się także konkursy taneczne z nagrodami, zabawy ruchowe i sportowe oraz Mini Lista Przebojów.

Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny.