Trzy miesiące temu Miejski Ośrodek Kultury ogłosił nabór do kabaretu. Odzew ze strony mieszkańców był natychmiastowy. Zgłosiło się ponad 20 osób w różnym wieku.

- Ta międzypokoleniowość zespołu to wielka zaleta, bowiem do grania humorystycznych ról potrzebni są ludzie w każdym wieku – zauważa Maria Wrzos-Meus, dyrektor MOK-u.

Sekcję prowadzi aktor, scenograf i reżyser - Jerzy Czapliński. Próby rozpoczęły się w marcu. Przygotowano program zawierający stare i nowe, a także autorskie skecze. Kabareciarze sami wymyślili również nazwę grupy - Trybik. Efekt ich pracy mogliśmy zobaczyć 19 maja na scenie MOK-u. Licznie przybyła publiczność bawiła się do łez. Jak na premierę przystało, aktorzy zostali uhonorowani gromkimi brawami oraz wiosennymi kwiatami.

- Cieszymy się, że nowa propozycja MOK-u odniosła sukces – dodaje pani dyrektor. - Radością jest również fakt świetnej integracji zespołu, który polubił się i zżył.
W składzie zespołu znaleźli się: Irena Markowicz, Elżbieta Ciępka, Halina Binder, Halina Leska, Bożena Krawczyńska, Joanna Urbaniak-Woźniak, Krystian Paszkowski, Piotr Pietrzak, Mikołaj Gałązka, Krzysztof Kopański, Karol Walkiewicz oraz reżyser Jerzy Czapliński. Następny występ kabaretu odbędzie się już po wakacjach w zmodernizowanej sali widowiskowej.