Dlaczego 7 zł? Bo tyle kosztuje bilet wstępu na jedno z wydarzeń maratonu teatralnego „Wygramy życie”. Zaplanowano go 7 i 8 kwietnia (czwartek i piątek) w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14).

W pierwszy dzień maratonu zobaczymy show teatralne „Wygramy życie”. I odsłona w godz. 10.00-11.00, II odsłona w godz. 12.00-13.00. Na scenie wystąpią wolontariusze z „Agrafki”, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka Edukacji Uzupełniającej przy Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej w Pabianicach.
Drugiego dnia o godz. 17.00 obejrzymy spektakl „Zbrodnia niedoskonała” w wykonaniu grupy „Siła twórczości”, a o godz. 18.00 grupa „Dla niepoznaki” pokaże „Wizytę, czyli komedię o życiu ze śmiercią w tle”.

Wstęp na czwartkowe i piątkowe wydarzenia kosztuje 7 zł. Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przekazany na leczenie malutkiej Ani.

Organizatorem maratonu jest „Agrafka”.

 

Ania cierpi na Zespół Leigha. To schorzeniem o podłożu genetycznym. Polega na tym, że energia nie jest dostarczana do komórek, co prowadzi do ich szybkiego obumierania, a w konsekwencji do degeneracji mózgu, serca, nerek, całego układu mięśniowego i nerwowego.